Rda_exhibition_stand_side

Po raz pierwszy Europejski Szlak Teatrów Historycznych miał własne stoisko na targach turystycznych RDA w Kolonii (Niemcy). RDA to największe targi w Europie dla przewoźników autokarowych. Targi odbyły się w dniach 29–31 lipca 2014.

Były to trzy dni intensywnej pracy polegającej na informowaniu tour-operatorów i dziennikarzy na własnym stoisku, jak również systematycznych wizytach na stoiskach wystawców. Obecni na targach byli tour-operatorzy ze wszystkich krajów, w których trasy Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych są już otwarte: w Niemczech, Austrii, Czechach, Włoszech, nad Adriatykiem, w Skandynawii i krajach Normandzkich. W sumie przeprowadzono rozmowy z 80 tour-operatorami, agencjami turystycznymi, organizacjami turystycznymi i dziennikarzami, którzy byli zainteresowani Europejskim Szlakiem Teatrów Historycznych.
Nie każdy operator turystyczny oferuje tematyczne wycieczki kulturalne. Ale wielu mówi, że są zainteresowani włączeniem jednego lub dwóch teatrów w ich wycieczki. Niektórzy myślą o opracowaniu tematycznej oferty turystycznej wzdłuż jednej z tras.
Duży tour-operator Gebeco, będący częścią grupy TUI, mocno się zainteresował Europejskim Szlakiem. Każdego roku operator wydaje specjalny katalog tematyczny z ogólnoświatowymi ofertami. W tym roku jest to "Filozofia i Życie", w przyszłym roku to "Baśnie i mity". Gebeco wyraził chęć opracowania koncepcji roku tematycznego "Teatry historyczne".
Targom RDA towarzyszyło forum, podczas którego Carsten Jung zaprezentował Europejski Szlak Teatrów Historycznych.